+48 55 276 26 10
+48 693 159 091

ul. Zawadzkiego 75A
82-440 Dzierzgoń

Kominkowe wymienniki ciepła

Kominkowe wymienniki ciepła

Piec piekarniczy oraz każdy kocioł dużej mocy opalany gazem lub olejem, podczas normalnej pracy wytwarza spaliny, których temperatura sięga nawet 300 stopni C. Ciepło to jest emitowane do atmosfery. Strata energii jaką emituje komin sięga nawet 20%. Wymiennik ciepła to urządzenie pozwalające odzyskać Większość traconego ciepła, które może być wykorzystane do grzania wody użytkowej i wspomagać centralne ogrzewanie.

Wymiennik wykonany jest w całości ze stali kwasoodpornej. Służy do grzania wody wykorzystując energię spalin z pieca piekarniczego. W ten sposób podgrzana woda znajdzie zastosowanie we wszystkich typach instalacji centralnego ogrzewania. Może współpracować z instalacjami grzejnikowymi, z ogrzewaniem podłogowym, z zasobnikiem gorącej wody użytkowej.

Wodny kominowy wymiennik ciepła typ WKGO jest czołowym produktem wśród kondensacyjnych wymienników dostępnych na naszym rynku. Produkowany jest w zakresie mocy ad 20 do 200 kW rzeczywistej odzyskanej mocy. Jego zaawansowana technologia kondensacyjna sprawia, że nadaje się on do różnych zastosowań.

Nowa konstrukcja powierzchni wymiany ciepła Inox pozwala na rozszerzenie zakresu mocy wymiennika do 200 kW (można je montować na kotłowniach o mocy palnika do 2000 kW), przy zachowaniu umiarkowanych rozmiarów i niewielkim ciężarze. W celu ułatwienia montażu oraz czyszczenia wężownica INOX jest demontowalna.

Wymiennik Inox ze stall szlachetnej zapewnia idealne warunki dla skutecznego wykorzystania ciepła kondensacji. Powierzchnie wymiany ciepła są tak skonstruowane, że w połączeniu z gładką powierzchnią stali szlachetnej, zapewnia ciągły efekt samooczyszczenia powierzchni wymiany ciepła. Gwarantuje to maksymalny odbiór energii ze spalin kominowych, zwiększenie niezawodności i trwałości wymiennika oraz obniżenie kosztów konserwacji.

Automatyczne sterowanie temperaturą grzanej wody – w wymienniku znajdują się dwie niezależne komory, w jednej znajduje się wężownica z rur kwasoodpornych INOX, druga zapewnia swobodny przepływ spalin. W momencie uzyskania nastawionej na sterowniku temperatury, siłownik szwajcarskiej firmy BELIMO automatycznie skieruje spaliny w komorę pustą (swobodny przepływ spalin). Po obniżeniu temperatury w układzie siłownik automatycznie załączy wymiennik ciepła.

Przegląd zalet:

  • Wymiennik wykonany w całości ze stali szlachetnej,
  • Wysoka niezawodność i długa żywotność dzięki odpornej na korozję powierzchni ze stali szlachetnej,
  • Powierzchnia Inox zapewnia bardzo skuteczne przekazywanie ciepła i wysoki stopień kondensacji,
  • W pełni automatyczne zabezpieczenie przeciw zagotowaniu wody w układzie,
  • Efekt samooczyszczania, dzięki gładkiej powierzchni stali szlachetnej,
  • Łatwe wstawianie i czyszczenie, dzięki rozdzielnej konstrukcji wężownicy i obudowy.
  • Możliwość montażu na wszystkich piecach piekarniczych, wytwornicach pary, malarniach proszkowych
  • Możliwość pracy bez czynnika w układzie

Kominowy kondensacyjny wymiennik ciepła spaliny- woda jest urządzeniem odzyskującym tracone ciepło ze spalin. Gorące spaliny przechodzą przez wymiennik oddając ciepło do czynnika przepływającego przez urządzenie. Ponadto Wymiennik INOX posiada konstrukcję umożliwiającą odzyskanie ciepła w procesie kondensacji pary wodnej, co podnosi jego efektywność oraz wyróżnia na tle konkurencji. Wymienniki doskonale współpracuje z większością urządzeń grzewczych zasilanych gazem i olejem opałowym (piece produkcyjne, piekarnicze, wytwornice pary, malarnie proszkowe itp.) pozwalając na zwiększenie ich sprawności. Odzyskując ciepło ze spalin generują oszczędności. Odzyskane ciepło może posłużyć do podgrzania cieplej wody użytkowej, do systemu ogrzewani a podłogowego, grzejnikowego itp. Kominowe wymienniki ciepła INOX produkowane są w różnych wielkościach oraz z różnymi króćcami spalinowymi oraz wodnymi. Cechują się dużą odpornością na wysoką temperaturę (do 400 stopni) również w przypadku pracy bez czynnika chłodzącego. Ponadto ich budowa pozwala na łatwe czyszczenie wymiennika w przypadku zabrudzenia osadem.

Wymienniki kominowe spaliny- woda pozwalają zaoszczędzić znaczne ilości ciepła traconego podczas produkcji. Inwestycja w urządzenie bardzo szybko się zwróci, a następnie pozwoli na korzystanie z dodatkowych kilowatów ciepła zupełnie za darmo.

Firma SŁONKO zajmuje się produkcją wymienników ciepła na indywidualne potrzeby każdego klienta. Kształt, wymiar i moc wymiennika możemy dostosować do pieca oraz warunków i montażu w danym zakładzie.

Zajmujemy się doborem, produkcją oraz montażem kominowych wymienników ciepła na terenie całego kraju wraz z instalacją do grzania wody użytkowej oraz centralnego ogrzewania.

Zobacz przykładowe realizacje>>