+48 55 276 26 10
+48 693 159 091

ul. Zawadzkiego 75A
82-440 Dzierzgoń

Pompy ciepła

Dlaczego pompa ciepła?

Pompa ciepła jest efektywna i prestiżowa.

Pompa ciepła jest bardzo efektywnym i ekologicznym rozwiązaniem dla nowoczesnych systemów ogrzewania domów i mieszkań. Zaspokaja zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową. Latem może pełnić rolę klimatyzatora i schładzać pomieszczenia (funkcja woda lodowa). Pompy typu powietrze-woda czerpią energię cieplną z powietrza także przy ujemnej temperaturze. Koszty ogrzewania nie są wygórowane – ale najważniejsze, że w okolicach naszego domu nie mamy żadnych spalin, które w jakiejś części wracają do nas. Nie ma pyłu ani codziennego doglądania. Pompa jest bezpieczna – nie ma paliwa, które może wybuchnąć.

Pompa ciepła przed domem to wyraz dobrego gustu, nowoczesności oraz dbałości o środowisko. Zasoby ciepła w powietrzu są NIEWYCZERPYWALNE – ciągle ODNAWIANE przez SŁÓŃCE.

Zobacz przykładowe realizacje>>

Zasada działania

Bazując na odwróconym cyklu Carnot’a, czynnik w parowniku pobiera porcję energii z powietrza, gruntu lub wody, a następnie zostaje sprężony osiągając wysoką temperaturę i przechodząc przez wymiennik ciepła (skraplacz) powoduje ogrzanie wody użytkowej oraz wody centralnego ogrzewania.

Teoria pomp ciepła

Urządzenie pobiera energię odnawialną Q2 oraz energię elektryczną potrzebną do napędu sprężarki Q1. Stosunek uzyskanej energii grzewczej do energii zużytej do napędu sprężarki i urządzeń pomocniczych jest sprawnością pompy ciepła i zależy w głównej mierze od różnicy temperatur pomiędzy źródłem ciepła a temperaturą wody gorącej. Generalnie im różnica temperatur większa tym sprawność spada. Średnia roczna sprawność pomp przekracza 3. Sprawność pomp ciepła przyjęto oznaczać współczynnikiem COP wyznaczanym dla różnych warunków pracy.

Szereg rozwiązań konstrukcyjnych pomp ciepła umożliwia przekazywanie energii cieplnej w dwie strony. Oznacza to, że w chłodniejsze dni pobieramy ciepło z zewnątrz do pomieszczeń mieszkalno-użytkowych; z kolei w dni gorące ciepło z pomieszczeń przekazujemy na zewnątrz – czyli schładzamy.

Zasoby energii odnawialnej

Ciepło jest wszędzie. W naszych warunkach klimatycznych następuje wielkie magazynowanie energii słonecznej od wiosny do jesieni. Energia jest gromadzona w wodach, powietrzu i gruncie. Stosunkowo najłatwiej korzystać jest z energii zawartej w wodach – najtrudniejszym zagadnieniem jest czerpanie energii z gruntu, gdzie przewodnictwo ciepła jak i zdolność akumulacji silnie zależą od wilgotności gruntu. Cieplna energia odnawialna pochodzi od Słońca. Zasoby tej energii są nieograniczone i niewyczerpywalne uwzględniając skalę zapotrzebowania człowieka.

Energia zawarta w powietrzu, wodzie, gruncie jest NIEWYCZERPYWALNA, ciągle zasilana przez Słońce

Definicje

COP – współczynnik efektywności grzewczej pompy ciepła, równy stosunkowi mocy grzewczej do elektrycznej mocy zużywanej przez pompę. Współczynnik COP wyznacza się w znormalizowanych warunkach, np A7W35 co oznacza temperaturę powietrza 7 °C i temperaturę wody na zasilaniu 35°C

EER – współczynnik efektywności chłodniczej pompy ciepła, równy stosunkowi mocy chłodniczej do elektrycznej mocy zużywanej przez pompę. Współczynnik EER wyznacza się w znormalizowanych warunkach, np. A35W7 co oznacza temperaturę powietrza 35 °C i temperaturę wody na zasilaniu 7°C

Zalety technologii

Rzeczywistość zmienia się a postęp techniczny przybiera zawrotne tempo. Tradycyjne metody pozyskiwania energii bardzo szybko zostaną wyeliminowane i staną się przeszłością.

Proszę uświadomić sobie, że  spalanie jest procesem bezpowrotnej destrukcji materii. Spalanie paliw to marnotrawstwo zasobów. Paliwa bardzo szybko podrożeją. Inwestycja w urządzenia umożliwiające korzystanie z energii odnawialnej jest na czasie, jest przyjazna, bezpieczna.

Ponadto pompy ciepła są zdecydowanie PRESTIŻOWE

Pompy ciepła SUN

SUN 04-DC 12.5 kW inwerterowa powietrzna pompa ciepła
 • monoblok, sprężarka Panasonic
 • funkcje: ciepła woda użytkowa (c.w.u.) + ogrzewanie (c.o.) + chłodzenie (ch)
 • znamionowa moc grzewcza 12,5 kW
 • prąd znamionowy 5,2 A
 • klasa energetyczna A+++
 • COP max = 5.65
 • temperatura powietrza od -20℃ do +45℃
  temperatura wody do + 60℃
 • zasilanie jednofazowe Uz=230V, 50 Hz (opcjonalnie 400V 3 fazy)
 • zabudowa zewnętrzna
 • sterownik CAREL
 • sterowanie RS484 / WiFi
 • Najwyższa klasa efektywności energetycznej

 

Technologia zastosowania inwertera do sterowania sprężarką daje ok 30 % oszczędności energetycznej w porównaniu do standardowych rozwiązań. Klasa efektywności potwierdzona przez TUV Sud.

Niskoszumowość

Dzięki rotacyjnej sprężarce Panasonic oraz bezszczotkowym wentylatorom DC nasza pompa ciepła wytwarza moc akustyczną na zadowalającym poziomie

Szeroki zakres napięcia ładowania

Łagodny rozruch z niską częstotliwością i małym prądem bez impulsowych obciążeń sieci energetycznej i licznika energii, redukuje oddziaływanie na inne domowe odbiorniki elektryczne. Szeroki zakres napięć pracy 150V-260V (1faza) lub 330V-450V (3fazy) rozwiązuje problemy wywoływane przez niestabilność napięcia w instalacji.

Ogrzewanie w niskiej temperaturze - chłodzenie latem

W niskiej temperaturze automatycznie wzrasta częstotliwość operacji sprężarki oraz prędkość wentylatora co zdecydowanie zwiększa moc grzewczą w tych warunkach.  Pompa ciepła jest przystosowana do schładzania pomieszczeń w upalne, słoneczne lato